Anna Czownicka o "Freudowskim Momencie" - Wydawnictwo Fundament
Informujemy, ze od 1 do 30 sierpnia 2021 nasza księgarnia jest nieczynna. Po nasze ksiązki zapraszmy do Księgarni Terapeutycznej i GWP. Od 30 sierpnia zapraszamy ponownie.
Anna Czownicka o “Freudowskim Momencie”
Dodano: 24.07.2023

Freudowski Moment to hołd złożony przez Christophera Bollasa epokowemu dokonaniu Freuda, jakim było zrozumienie istoty i znaczenia nieświadomego życia człowieka, a zarazem sformułowanie metody leczenia opartej na głębokiej nieświadomej komunikacji między pacjentem a psychoanalitykiem.

Bollas sięga do tej części teorii nieświadomości, która w oryginalnej Freudowskiej teorii nie została rozwinięta – teorii niewypartej nieświadomości – i w inspirujący i sugestywny sposób pokazuje Czytelnikowi nieskończone bogactwo i twórczy charakter nieświadomego spostrzegania, opracowywania doświadczenia i komunikowania w codziennym życiu jednostki ludzkiej.

Znajduje to szczególne zastosowanie w leczeniu psychoanalitycznym, w którym pacjent i analityk, głęboko zanurzeni w nieświadomym procesie, nie tylko odkrywają wyparte konflikty osoby analizowanej, lecz przede wszystkim dają głos jej niepowtarzalnemu idiomowi jako jednostki ludzkiej.

Książka Bollasa, łącząc tradycję z oryginalnym, nowatorskim ujęciem, oferuje nam Freuda po raz drugi, w sposób, który uwzględnia ponad stuletni dorobek psychoanalizy, jest głęboko humanistyczny i przemawia do wrażliwości współczesnego człowieka. Freudowski Moment to nie tylko pozycja obowiązkowa dla psychoanalityków i terapeutów psychoanalitycznych; to również inspirująca lektura dla każdego, kto w swej pracy zawodowej lub osobistym życiu uwzględnia nieświadome życie człowieka i pragnie je sobie przybliżyć.

Anna Czownicka, psychoanalityczka, tłumaczka i redaktorka książki

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydajemy książki pomocne klinicznie
Oficyna Wydawnicza FUNDAMENT