Freudowski Moment - Wydawnictwo Fundament
Informujemy, ze od 1 do 30 sierpnia 2021 nasza księgarnia jest nieczynna. Po nasze ksiązki zapraszmy do Księgarni Terapeutycznej i GWP. Od 30 sierpnia zapraszamy ponownie.
Cena katalogowa: 59
Redakcja: Anna Czownicka
Tłumaczenie: Anna Czownicka
Oprawa: miękka
Ilość stron: 166
Wymiary: 135 x 205 mm
OPIS I SPIS TREŚCI
OD AUTORA
RECENZJE

“Freudowski Moment” już w przedsprzedaży!
Do 3 sierpnia 2023 zbieramy zamówienia i sprzedajemy książkę w promocyjnej cenie 50 zł. W promocyjnej cenie sprzedajemy też Niezbadane rejony życia psychicznego. Wyprawy Wilfreda Biona i Donalda Meltzera oraz Rytmy otchłani. Rozważania o wczesnych stanach umysłu
Wysyłka: 1-4 sierpnia – zapraszamy!

Freudowski Moment to hołd złożony przez Christophera Bollasa epokowemu dokonaniu Freuda, jakim było zrozumienie istoty i znaczenia nieświadomego życia człowieka, a zarazem sformułowanie metody leczenia opartej na głębokiej nieświadomej komunikacji między pacjentem a psychoanalitykiem.

Bollas sięga do tej części teorii nieświadomości, która w oryginalnej Freudowskiej teorii nie została rozwinięta – teorii niewypartej nieświadomości – i w inspirujący i sugestywny sposób pokazuje Czytelnikowi nieskończone bogactwo i twórczy charakter nieświadomego spostrzegania, opracowywania doświadczenia i komunikowania w codziennym życiu jednostki ludzkiej. Znajduje to szczególne zastosowanie w leczeniu psychoanalitycznym, w którym pacjent i analityk, głęboko zanurzeni w nieświadomym procesie, nie tylko odkrywają wyparte konflikty osoby analizowanej, lecz przede wszystkim dają głos jej niepowtarzalnemu idiomowi jako jednostki ludzkiej.

Anna Czownicka, psychoanalityczka, tłumaczka i redaktorka książki

SPIS TREŚCI:

Podziękowania
O autorach
Przedmowa  André Green
Uwagi na temat francuskiego wydania The Freudian Moment Ana de Staal
Wprowadzenie
Rozdział 1: Psychiczne przekształcenia.
Rozdział 2: Artykulacje nieświadomości
Rozdział 3: Identyfikacja percepcyjna
Rozdział 4: Czym jest teoria?
Rozdział 5: O interpretacji przeniesienia jako oporze przed swobodnymi skojarzeniami
Bibliografia

Książka Bollasa, łącząc tradycję z oryginalnym, nowatorskim ujęciem, oferuje nam Freuda po raz drugi, w sposób, który uwzględnia ponad stuletni dorobek psychoanalizy, jest głęboko humanistyczny i przemawia do wrażliwości współczesnego człowieka.

Freudowski Moment to nie tylko pozycja obowiązkowa dla psychoanalityków i terapeutów psychoanalitycznych; to również inspirująca lektura dla każdego, kto w swej pracy zawodowej lub osobistym życiu uwzględnia nieświadome życie człowieka i pragnie je sobie przybliżyć.

Anna Czownicka, psychoanalityczka, tłumaczka i redaktorka książki

Wydajemy książki pomocne klinicznie
Oficyna Wydawnicza FUNDAMENT